Победата беше задължителна за "сините", които досега губеха с 2-0 в полуфиналните серии. В отделните серии срещата се разви (19:14, 21:21, 28:20, 13:16). След триумфа балансът е 2-1, а следващият мач отново ще е в София, информира БГНЕС.

"Балкан" имат нужда от една победа, за да си гарантират място в битката за златото, но ако момчетата на Тити Папазов вземат и другия мач, решаващ ще се окаже последният двубой.

Силно подкрепяни от феновете си "Левски" играха страхотно в този мач. "Сините" поведоха в първите минути и запазиха преднината си през цялата първа четвърт.

Втората част беше силна за "Балкан", които успяха да стопят разликата до две точки, но "Левски" успя отново да се откъсне. В останалите две части "Левски" не допусна ботевградчани да обърнат резултата.

Най-резултатен за "Левски" беше Брандън Хийт, който отбеляза 24 точки, 8 асистенции и седем борби. Лайнъл Чалмърс отбеляза 17 точки и 11 борби, а Майк Уилкинсън се разписа с 13 точки.

За "Балкан" най-добър беше Иван Лилов с 24 точки.

Следващата среща между отборите е на 16 май отново в зала "Универсиада".