Баскетболният отбор на Латвия постигна още една грандиозна победа на Световното първенство по баскетбол за мъже.

След като балтийците изхвърлиха Франция от надпреварата, те успяха да победят актуалните световни шампиони от Испания със 74:69 във втората групова фаза.

Така Латвия изравни Испания в класирането с актив от по 3 победи и 1 загуба, и ако победи Бразилия в следващия си мач, се класира за четвъртфиналите в дебютното си участие.

Световните шампиони изглеждаше, че контролират мача, но направиха кошмарна последна четвърт, която загубиха с 11:27.

Най-резултатен за победителите бе Дейвис Бертанс с 16 точки, а Родионс Куруч добави 13. За испанците Вили Ернангомес реализира 14, а Дарио Бризуела и Усман Гаруба по 11.

Испанците в последния си мач играят срещу силния тим на Канада и при загуба със сигурност ще отпаднат.

В друг мач СЛовения победи Австралия с 91:80 и взе реванш за мача за третото място от Олимпийските игри.

Лука Дончич вкара 20 точки и той и съотборниците му се класираха за четвъртфиналите, докато Австралия отпада. Най-резултатен за тях бе Джош Гиди с 25 точки.