Боксьорите ни Даниел Асенов и Станимира Петрова се класираха на финал на Европейските игри в Минск, където ще се борят за златните медали.

Асенов, който е двукратен шампион на Стария континент, победи британеца Галал Яфай с 3:2 съдийски гласа.

Родняит боксьор с прякор "Тайсъна", започна неубедително мача и загуби първата част, но успя да се съвземе и със страхотна втора и трета част си заслужи място на утрешния финал.

Там негов съперник ще е испанецът Габриел Ескобар.

Станимира Петрова също се класира за финала на боксовия турнира в категория до 57 килограма при дамите.

Родна представителка победи холандката Йемина Бетриан с 3:2 съдийски гласа, заради силното си представяне в първия и втория рунд.

Във финалния мач Станимира ще се изправи срещу ирландката Михаела Уолш.

Във визитката си Станимира Петрова има злато от Европейско първенство през 2016-а, както и световна титла от 2014-а.

По-късно днес Габриела Димитрова ще изиграе полуфиналния си мач в категория до 51 килограма срещу рускинята Светлана Сулианова.