Шведският вратар Виктор Фаст продължи своята отлична серия от мачове в дебютния си сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като спря 31 шайби при победата на Анахайм с 3:0 над Колорадо в сряда вечер, съобщава БТА. Първият шътаут на Фаст в НХЛ продължи неговата победна серия до 4/4 мача, с което той доказа, че не се нуждае от продължителен период на адаптация към американския хокей след своя трансфер от шведската елитна лига. 30-годишният вратар беше привлечен от Анахайм като свободен агент преди началото на редовния сезон. Шелдън Съри и Саку Койву нанизаха по една шайба за Патоците през първата третина на мача, а Франсоа Бошемин добави още една през втората част за изразителната победа. Тя е четвърта поредна за Анахайм в НХЛ. Защитниците Тайлър Сегин и Давид Крайчи вкараха по един гол от синята линия в първите 2:05 минути на последната третина за победа на Бостън с 2:1 над Монреал. Успехът изкачи Мечоците на първо място в Североизточната дивизия на НХЛ и отдалечи Канадците на три точки от лидерската позиция. Яромир Ягър вкара след 1:46 минути игра в продължението за победа на Далас с 3:2 над Едмънтън в последния мач от вечерта в НХЛ. Той вкара своя трети гол за сезона и вкара Едмънтън в първа победна серия за годината.