Габриела Ковачка от клуб Тонус (Кюстендил) спечели титлата при жените от държавното първенство по спортна аеробика за всички възрасти, което завърши днес в хотел “Самоков“ в Боровец. Втора се нареди Елена Йосифова (АМД Пловдив). Двете състезателки, които за пръв път стартират в категория жени, ще участват и на турнир от Световната купа следващия уикенд.  Над 300 състезатели от 19 страни ще пристигнат в Боровец, за да участват от 17-ти до 19-ти май във финала на Световната купа по спортна аеробика за мъже и жени и международен турнир за деца, юноши и девойки.  При юношите старша възраст (15-17 години) победителка при девойките е Ана-Мария Стоилова (АМД Пловдив), пред Минна Ангелова (АМД Пловдив) и Габриела Мирчева (Мега спорт). При юношите челната тройка е Антонио Папазов (АМД Пловдив), Тихомир Баротев (Виолена) и Михаил Лучански (Тонус).