Детройт разби победителя в редовния сезон Чикаго с 4:1 като гост и изравни на 1:1 победи в плейофната серията от полуфиналите в Западната конференция на Националната хокейна лига. Патрик Кейн изведе домакините напред пред отлична контраатака в 14.05 минута на мача, но до края тимът на Майк Бабкок доминираше. Деймиън Брънър изравни в началото на втората част, след като отклони в мрежата удар на Якуб Киндъл. Новобранецът Брендън Смит даде аванс на Детройт малко преди края на частта след страхотна асистенция на капитана Хенрик Зетеберг. Йохан Францен направи 3:1 в 7:19 минута на третата част, а пет минути по-късно Валтери Филпула реши всичко с четвърто попадение след нова изключителна асистенция на Зетеберг. Гостите можеха да постигнат и по-убедителен успех, но вратарят на домакините Кори Крофърд, който отрази 26 шайби, направи няколко страхотни спасявания. Това беше първи успех в редовното време на Детройт срещу Чикаго след 11 мача от април 2011 година насам. Серията се мести в “Джо Луис Арина“ за следващите две срещи между два от оригиналните шест тима, основатели на лигата.