Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели бронзови медали на топка и на лента и завърши четвърта на обръч и бухалки във финалите на отделните уреди на Европейското първенство по художествена гимнастика във Виена (Австрия). Митева, която изпълни без грешки и четирите си композиции, игра последна на топка и получи оценка от 18.150 точки.  На лента българската грация получи 18.100 точки. Митева откри състезанието с изпълнението си на обръч и получи оценка от 17.733 точки, която й отреди четвъртото място.  На бухалки българката беше оценена с 18.016 точки. тя отново бе с последен стартов номер непосредствено след емоционалното сбогуване на домакините със своята звезда Каролине Вебер. Така Силвия Митева за пореден път доказа, че е сред най-силните гимнастички в Европа. България приключва с три бронзови медала шампионата на Европа след третото място на ансамбъла за девойки в многобоя.  Възпитаничките на Камелия Дунавска останаха пети във финала, а в отборното класиране при жените Силвия Митева, Мария Матева и Невяна Владинова завършиха на шеста позиция.  Всички златни отличия спечелиха гимнастичките на Русия.