Успешно завърши 20-то издание на турнира по ръгби 7 „За купата на Ректора“. Домакин на събитието беше НСА „Васил Левски“. Чудесно време и ръгби на много високо ниво зарадваха многобройната публика, която бе дошла да се наслади на атрактивния спорт. В мъжкия финал отборът на Молдова победи Румъния с резултат 17:0 и грабна златните отличия, на трето място се класира отборът на НСА. За най-добър играч при мъжете бе избран Андриан Балтаг от Молдова. Женският отбор на Молдова също грабна златото, след като във финала победи тима на НСА с 26:14. На 3-то място остана вторият отбор на Молдова. За най-добър състезател при жените в турнира бе определена Жаклин Иванова от отбора на НСА. „Много съм щастлив. Получи се прекрасно състезание, искам да поздравя всички участници, които се включиха в турнира. Радвам се, че съм част от този спортен празник!“ заяви ректорът на НСА доц. Пенчо Гешев. Всички участници останаха много доволни от организацията, а чужденците споделиха, че са много впечатлени от топлото посрещане и с удоволствие биха посетили отново нашата страна.