Елиас Линдхолм се разписа два пъти, а Иржи Трусти също вкара за домакините, които единствени нямаха успех в кампанията. Вратарят Кам Уорд отрази всичките 25 удара и записа първи "шътаут" от 27 март 2012 година.

"Каролина" остана на последно място в лигата със само 4 точки от девет изиграни мача. "Питсбърг" разгроми гостуващия "Бъфало" с 5:0 и с четвъртия си пореден успех се утвърди на върха в дивизия Метрополитън с 15 точки. Крис Кюниц се отличи с два гола и асистенция, Евгени Малкин добави гол и две асистенции, Патрик Хорнквист и Блейк Коло също реализираха, а голямата звезда на домакините Сидни Кросби допринесе с три асистенции за успеха.

Вратарят Марк-Андре Флюри трябваше да спаси само 18 изстрела, за записа 31-и "шътаут" в кариерата си. Той не е допуснал гол в три от последните четири мача на отбора. "Минесота" записа пета последователна домакинска победа след 4:1 над "Далас".

Микаел Грандлунд, Мат Думба, Томаш Ванек и Нино Нидеррайтер вкараха за лидера в Централната дивизия. С решаващ гол на Дерек Дорсет в началото на третата част при числено намален състав "Ванкувър" се наложи над домакина "Едмънтън" с 3:2 и записа четвърти последователен успех.

Ивандър Кейн вкара победния гол при дузпите, а "Уинипег" надделя с 1:0 над вицешампиона "Ню Йорк Рейнджърс" в "Медисън Скуеър Гардън". Вратарят на гостите Ондрей Павелец направи забележителен мач и завърши с 38 спасявания за първия си "шътаут" от 8 ноември 2013 година насам.

Стражът на домакините Хенрик Лундквист също не допусна гол в редовното време и продължението, като отрази 25 шайби. Мат Фрейзър се разписа два пъти за успеха на "Бостън" над гостуващия "Отава" с 4:2.