Байерн (Мюнхен) и Реал (Мадрид) откриха полуфиналите на Шампионската лига с резултатен мач, който завърши без победител.

След като в четвъртфиналите гледахме мачове с много голове, сега това се случи и на "Алианц Арена" в баварската столица, където двата отбора с общо 20 отличия от турнира помежду си, приключиха при резултат 2:2.

Реваншът е след седмица на "Сантиаго Бернабеу" в Мадрид.

Във вторник вече баварците бяха по-настоятелни от гостите си през целия мач, но не успяха да се поздравят с победата, макар да осъществиха обрат, след като изостанаха в резултата.

ВИДЕО ОТ ИНТРИГУВАЩАТА СРЕЩА В МЮНХЕН ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Полуфиналът започна с емоционален момент, след като на една от трибуните бе издигната хореография, посветена на Франц Бекенбауер. Кайзера, легенда на Байерн и германския футбол, си отиде в началото на годината.

Томас Мюлер записа мач №150 за Байерн в турнира - постижение, което само други двама са правили за един клуб (Шави със 151 за Барселона и Икер Касийяс със 150 за Реал).

Лерой Сане пропусна да открие от малък ъгъл още във втората минута, а баварците изглеждаха много мотивирани, като Реал рядко преминаваше централната линия в първите десетина минути. Хари Кейн опита да изненада Андрий Лунин, който бе излязъл напред от вратата си, но с изстрел от центъра прехвърли рамката. Реал чака близо 20 минути, за да успее да се задържи по-трайно около наказателното поле на Мануел Нойер.

И удари точно тогава, когато никой не очакваше. Винисиус вкара първия гол за вечерта в 24-ата минута, когато Тони Кроос даде перфектен пас между защитата на бившия си отбор, а бразилското острие не трепна очи в очи с Нойер и вкара за 1:0.

Следващият по-сериозен шанс дойде малко преди почивката, когато Байерн получи пряк свободен удар почти фронтално срещу вратата. Сане залъга, че ще стреля, а всъщност Кейн го направи, но топката премина встрани от дясната греда в 41-ата минута.

Рано през втората част Кроос пропусна да добави и гол към асистенцията си. Осмицата на испанците получи къс пас от Джуд Белингам и стреля в далечния ъгъл,н о последва спасяване.

В 53-ата минута равенството бе възстановен, след като Сане се разписа с изпълнение в стил "Ариен Робен". Германецът проби навътре от дясното крило и с премерен шут с левия крак направи 1:1.

А обратът стана факт само четири минути след това, когато Кейн бе точен от дузпа. Лукас Васкес бе грешникът за гостите, след като прекалено явно изрита през краката Джамал Мусиала, а английската голова машина направи 2:1 от 11 метра.

Дестина минути след това Кейн пропусна да вкара за втори път, а в 83-ата минута отново имаше дузпа, този път за Реал. Ким Мин Жае повали Родриго, а Вини се нае с изпълнението, за да вкара за 2:2, както и приключи срещата.

Винисиус е имал участие в 31 гола в Шампионската лига от сезон 2021/2022 насам - повече от който и да е друг играч в надпреварата.