Двубоят беше трети от серията за купа "Стенли", като четвъртият ще бъде проведен отново в Чикаго в сряда вечер, 10 юни. След като двата тима си разделиха по една победа в Тампа, Чикаго изглеждаше по-убедителният отбор на собствен лед и беше много близо до успеха.

Брендън Саад вкара за 2:1 рано в последната третина и отприщи празненствата пред шумните трибуни в арената, но Онджей Палат изравни само 13 секунди по-късно. Само три минути преди края феновете замлъкнаха тотално, след като Седрик Пакет добави в мрежата на домакините пас на Виктор Хедман.

Тама Бей спечели с 3:2. Вратарят на гостите Бен Бишъп, който получи травма в съботния двубой, пази все още не напълно излекуван. Той обаче задържа Светкавиците в мача, след като отрази няколко много опасни шайби в първата третина, когато Ястребите отстреляха опонентите си със 17:9.

"Той опази крепостта през 15-те вихрени минути на първата третина. Наистина ни помогна много и ние имаме късмет, че той е на нашата врата", каза защитникът на гостите Антон Щралман, цитиран от БТА.

Бишъп отрази 36 шайби, докато неговият колега от другата страна на леда Кори Крофърд направи 29 спасявания. Аванс на Тампа Бей в началото на мача пък даде Райън Калахан, докато Брад Ричардс изравни за Чикаго през втората част. В нея гостите отправиха 17 удара към Крофърд.