Левски победи Нефтохимик с минималното 1:0 на стадион“Георги Аспарухов“и записа трета поредна победа с този резултат в първенството.“Сините“стигнаха до успеха с гол на нигериеца Бабатунде Адениджи, който бе точен в самото начало на второто полувреме. Левски се добра до трите точки, без да впечатли със силна игра, като гостите дори можеха да стигнат до равенство в края, но пропуснаха две възможности в допълнителните минути. Софийският тим, който в предните кръгове победи Верея и Славия с по 1:0, съкрати разлика с лидера Лудогорец на 4 точки, като разградчани са изиграли един мач по-малко. Нефтохимик остава на предпоследното 13-о място. Това бе последен кръг за календарната година, първенството се подновява в началото на февруари 2017 г. /БГНЕС