Женският отбор на Левски (София) отнесе тежка загуба в първия си мач от 1/16 финалите в третия по сила европейски турнир за Купата на претендентите. При гостуването сина силния турски тим Чанаккале БК (Чанаккале) младите момичета на треньора Радослав Бакърджиев успяха да запишат едва 35 точки и отстъпиха с 0:3 (8:25, 12:25, 15:25) за по-малко от час игра - 59 минути. Звездата на домакините - хърватката Миа Йерков, игра само в първия гейм, като записа 5 точки (1 ас, 80 % в нападение). Най-резултатна бе съотборничката й Черен Кестиренгьоз, която реализира 12 точки (1 блокада, 46 % в атака), но за три гейма на терена. За Левски 6 точки направи Катрин Димитрова (2 блокади, 18 % в нападение), съобщава BGvolleyball.com. /БГНЕС