Отборът на Челси продължи с феноменалното си представяне в последно време, след като победи Съндърланд с 1:0 като гост и записа 10-ти пореден успех във Висшата лига. На„Стейдиъм ъф лайт“ гостите доминираха през първата част и успяха да материализират предимството си в 40-та минута, когато Сеск Фабрегас се разписа във вратата на Джордан Пикфорд. Това се оказа и единственото попадение в срещата, като по този начин възпитаниците на Антонио Конте постигнаха 10-та поредна победа и вече имат преднина от 6 точки пред Арсенал и Ливърпул. Мърсисайдци записаха убедителен успех с 3:0 при гостуването си на Мидълзбро, докато Манчестър Юнайтед имаше нужда от гол на Златан Ибрахимович в 88-та минута, за да спечели при визитата си на Кристъл Палас с 2:1. Отборът на Манчестър Сити се върна на победния път с 2:0 срещу Уотфорд, а успех постигна и Тотнъм – 3:0 при домакинството на Хъл. Останалите резултати: Уест Хам – Бърнли 1:0 Стоук – Саутхамптън 0:0 УБА – Суонзи 3:1. /БГНЕС