Американката с български корени Лени Медсън дебютира за България в квалификациите на европейското първенство по спортна гимнастика в последния град Шчечин.

17-годишната състезателка, която живее и тренира в САЩ, завърши на 36-о място в пресявките за многобоя при жените със сбор от 48.399 точки. Тя получи оценки 12.200 точки на земна гимнастика, 11.433 на смесена успоредка, 11.200 на греда и 13.566 на прескок.

Медсън пътува за Полша директно от Америка и се присъедини към отбора ни.

Шампионката на България Рая Ранчова се класира на 72-о място със 41.833 точки - 8.700 на земя, 9.500 на смесена успоредка, 11.533 на греда и 12.100 на прескок.

В пресявките участваха общо 97 гимнастички. Първите 24 от квалификациите и само по две от държава се класират за финала на многобоя.

При мъжете Йордан Александров се класира за Европейските олимпийски игри в Минск (Беларус) от 21 до 30 юни. Живеещият в САЩ състезател завърши на 35-о място в многобоя. Това се оказа достатъчно, за да вземе виза за игрите на Стария континент.

Другият наш състезател, който игра в многобоя, Дейвид Хъдълстоун завърши 55-и със 73,796. Третият ни гимнастик - Исус Маринов, участва само на халки и заслужи 11,900.