Локомотив (Пд) завърши 0:0 срещу македонския Хоризонт (Турново) в първата си контрола за сезона. Мачът се игра на терена на комплекс „Пири“ край Банско пред около стотина зрители, сред които бе и собственикът на черно-белите Константин Динев. Треньорът Александър Станков започна мача с вратаря Господинов, а пред него централна защитна двойка беше Мартин Кавдански и Асен Георгиев. Вляво игра босненецът Перица Иветич, а отдясно – Руслан Куанг. Като дефанзивни халфове действаха Даниел Георгиев и Аласан Н ‘Дайе, а по десния и левия фланг съответно Георги Стефанов и Станислав Маламов. На върха на атаката бе пуснат Мартин Камбуров, а зад него – капитанът Здравко Лазаров. Първата сериозна опасност дойде в 20-ата минута, когато Стефанов напредна отдясно и центрира в пеналта към Лазаров, но вратарят на македонците Томица Петров стигна първи до топката. Пет минути по-късно Лазаров пусна прехвърлящ пас през центъра към Камбуров, който оставаше сам срещу вратаря, но реферът вдигна засада. Най-чистото положение за смърфовете дойде в 28-ата минута.