Берое се наложи с убедителното 5:2 над Видима-Раковски в мача реванш от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Мачът се игра на ст. “Трейс Арена” в кв. Кольо Ганчев в Стара Загора поради съгласие на двата клуба и ангажираност на стадионите им за мачове на националните гарнитури до 19 и 21 г. на стадионите в Севлиево и Стара Загора.  Георги Динков откри за актуалният носител на трофея в 21-ата минута, а пет минути по-късно бе точен и от дузпа. Георги Андонов покачи на 3:0 в 60-ата минута, Елио Мартинс покачи на 4:0 в 70-ата. С голове на Христо Кирев в 86-ата и Стефан Крачунов в 88-ата Видима направи загубата по-достойна. Точката на спора сложи Елио Мартинс във втората минута на добавеното време. Шест юноши на Берое дебютираха в мача с фланелката на мъжкия отбор. Четирима от тях бяха титуляри. През първото полувреме беройци владееха повече топката и комбинираха успешно в средата на терена. По бековете и крилата действаха юноши на тима, които вложиха доста старание в желанието си да се докажат пред треньорите на мъжкия тим. Дебют за Берое в официален мач като титуляри направиха Пламен Тенев (роден 1995 г.), Николай Добрев (роден 1995 г.), Венцислав Иванов (роден 1995 г.) и Борислав Желязков (роден 1996 г.). В резервите пък бяха вратарят Михаил Михайлов (роден 1997 г.), който е трети вратар на тима, и полевите играчи Александър Манолов (роден 1996 г.) и Ангел Костов (роден 1995 г.). Последните двама влязоха на терена през втората част и бяха с дейно участие при петия гол в мача. В 4-ата минута Георги Андонов получи далечно центриране от ляво, навлезе в наказателното поле и пробва пас успоредно на гол линията. Вратарят на Видима Христов не успя да пресече, но топката не достигна и до друг играч в зелена фланелка. Две минути след това гостите получиха правото да центрират от пряк свободен удар на 40 метра от вратата, близо до тъч линията. Топката бе насочена към Ерджан Мустафов, но той не успя да я засече и кълбото излезе в аут. Две минути след това Игор Джоман опита да изведе с прехвърлящо подаване Борислав Желязков в наказателното поле. Там младокът падна след съприкосновение със защитник в синьо, но съдията подмина ситуацията. В 12-ата минута топката бе центрирана извеждащо за Борислав Желязков в наказателното поле от дясно, вратарят на Видима обаче внимаваше, излезе напред и улови преди юношата на Берое да може да отправи удар. Резултатът бе открит в 21-ата минута когато Венцислав Иванов центрира отдясно перфектно пред наказателното поле за Атанас Зехиров, който вместо да стреля, реши да върне леко вдясно за Георги Динков, който със силен удар по земя от 22-23 метра се разписа за 0:1. Само четири минути по-късно Иван Велев повали Георги Андонов в наказателното поле след центриране от корнер на Атанас Зехиров и последвало разиграване в пеналта. Реферът посочи без колебание бялата точка. С изпълнението се нае Георги Динков, който с хубав удар в горния десен ъгъл на вратата на Христов покачи преднината на беройци. В 29-ата минута Венцислав Иванов бе изведен добре зад защитата на гостите и стреля, но прати топката покрай вратата. Три минути по-късно Стефан Крачунов стреля от пряк свободен удар на 24 метра на вратата, леко вдясно по атаката на Видима, но прати топката над гредата. В 33-ата минута беройци организираха добра многоходова акция. Топката премина с множество пасове през Георги Динков и Горги Андонов, за да попадне в Борислав Желязков, който стреля по земя, но покрай целта. Отлична атака отдясно чрез Георги Андонов и Георги Динков в 37-ата минута завърши с прехвърлящо центриране за Борислав Желязков в наказателното поле, топката обаче мина на сантиметри над главата на лявото крило и той не успя да засече. В 42-ата минута при центриране за Зехиров в наказателното поле, той пробва удар, но бе блокиран от бранител в син екип. След почивката Берое продължи да доминира на терена. В 48-ата минута Игнат Дишлиев центрира към Борислав Желязков в наказателното поле в дясно по атаката на Берое, той пробва центриране за Андонов, но преди нападателят да успее да нанесе удар от границата на малкия пеналт топката бе избита в корнер. В 52-ата минута Максим Щърков пробва пас на дъгата пред наказателното поле за непокрития Ерджан Мустафов, който обаче се подхлъзна и на успя да засече. Две минути по-късно Емил Гиев отне от Пламен Тенев по левия фланг на атаката на символичните домакини и центрира в наказателното поле за Максим Щърков, който стреля по земя, но топката попадна в ръцете на Благой Макенджиев. В 56-ата минута Христо Кирев отне топката в средата на терена, напредна и стреля от дъгата пред наказателното поле. Макенджиев първо не успя да овладее силно насочената топка, но след това улови. Николай Добрев пое топката от ляво в 58-ата минута, напредна с нея, навлезе до ъгъла на наказателното поле и стреля по земя, но Христов бе на мястото си и спаси. Третият гол за Берое дойде в 60-ата минута – Атанас Зехиров пресече пас между защитниците пред наказателното поле, навлезе в него и вместо да стреля пусна в ляво за Георги Андонов, който отбеляза за 0:3. Десет минути по-късно беройци стигнаха и до четвърти гол чрез влезлият като резерва Елио Мартинс. Пламен Тенев чукна за Атанас Зехиров, който продължи за Андонов, защитник блокира удара му, но топката все пак попадна в капитана на Берое, който подаде за Елио Мартинс. Португалецът стреля, но вратарят успя да избие, топката попадна в Андонов, който шутира отново, но в гърба на защитник. При третия опит Мартинс разстреля горния ляв ъгъл на вратата на Христов. В 71-ата минута Атанас Зехиров изведе Ангел Костов по левия фланг, той центрира за Борислав Желязков към далечната греда. Юношата засече с глава, но прати топката над вратата. Минута по-късно Динков пое в центъра, напредна до дъгата пред наказателното поле и стреля, но топката мина на сантиметри над вратата. Пак той в 74-ата минута бе изведен по лявото крило и върна към Мартинс, който стреля по земя, но вратарят спаси. В 74-ата минута Елио Мартинс върна назад за Александър Манолов, който стреля отлично, но Христов улови. В 78-ата минута Атанас Зехиров бе изведен очи в очи с вратаря, който излезе напред в наказателното си поле и успя да блокира удара на халфа на Берое. Борислав Желязков подаде за Атанас Зехиров в 84-ата минута. Той чукна топката за Елио Мартинс. Португалецът стреля по земя, но покрай рамката. В 86-ата минута Елио Мартинс напредна от ляво, шутира по земя, топката срещна гредата и защитник се справи преди Борислав Желязков да успее да стреля. В ответната атака при неразбирателство в защитата на Берое Христо Кирев остана сам срещу вратаря и стреля, пращайки топката в мрежата зад Макенджиев за 1:4. Две минути по-късно Видима стигна и до втори гол. Този път от статично положение. След центриране от корнер Стефан Крачунов бе най-съобразителен за 2:4 с глава. В продължението на мача отлична атака направиха Ангел Костов и Александър Манолов по десния фланг. Манолов подаде за Костов, който се справи със защитник и върна с пета за Манолов, той финтира с мрежичка бранител в синьо и пусна от малък ъгъл пас успоредно на гол линията за Елио Мартинс, който бе точен за 2:5 от близка дистанция. Така Берое се класира за следващия етап в турнира за Купата на България – осминафиналите. Мачовете от тази фаза са предвидени за 6 и 27 ноември. Възможни са обаче промени, каквито имаше и сега, като реваншите бяха изместени в паузата за националните отбори. Видима-Раковски (Севлиево) – Берое (Стара Загора) 2:5 голмайстори: 0:1 Георги Динков 21