Божидар Краев вкара гол и асистира за още един в грандиозен голов спектакъл, който звездите на австралийската А-лига направиха в контрола срещу английския Нюкасъл.

Домакините спечелиха с 8:0 в Мелбърн, а тимът от Висшата лига пусна състав изцяло от юноши и резерви, след като преди два дни игра срещу Тотнъм с титулярите, отново на австралийска земя (1:1) в друг приятелски мач.

Краев, който играе за новозеландския Уелингтън Финикс в лигата на Австралия, бе селектиран сред звездите на първенството. Българинът се появи като резерва в 72-рата минута при резултат 4:0.

В 82-рата нападателят подаде на Джейк Холман на празна врата, въпреки че можеше и сам да реализира - 6:0.

А в първата минута на добавеното време Краев получи топката сам срещу вратаря на Нюкасъл и елегантно "копна" с прехвърлящ удар, за да оформи крайното 8:0.

Божидар завърши втория си сезон в Уелингтън с 6 шампионатни гола, след като вкара 7 в първия.

Очевидно българинът е високо ценен в Австралия и Нова Зеландия, като е избран да играе за звездния тим на лигата. Но е пренебрегван в националния отбор на България от 2021-ва насам.