Възпитаниците на Юрген Клоп се наложиха с 6:1 и поне за 24 часа отборът излезе начело във временното класиране, а звездата на тима Роберт Левандовски се отчете с хеттрик

Въпреки добрите изяви на футболистите на "Щутгарт" в последните седмици, домакините не оставиха никакви шансове на своя противник, въпреки че именно гостите поведоха в резултата.

Първият гол в мача падна още в 13-ата минута, когато Карим Хаги се възползва от грешка в отбраната на "Борусия" и с глава след центриране от корнер даде преднина на своите.

Тимът на "Борусия" обаче реагира светкавично и само шест минути по-късно успя да изравни резултата. Отново след изпълнение на ъглов удар, защитникът Сократис заби топката в мрежата за 1:1.

В 22-ата минута, Марко Ройс направи пълен обрат, вкарвайки за 2:1. Резултатът се запази такъв до почивката, а през второто полувреме домакините съвсем обезличиха своя съперник.

Полският таран на домакините Роберт Левандовски наниза хеттрик във вратата на "Щутгарт" в рамките на 12 минути. Нападателят вкара първия си гол в 54-ата минута, а две по-късно направи 4:1. Третия си гол в мача, полякът реализира в 72-ата минута.

Девет минути преди края, Аубамеянг вкара красив гол след перфектна контраатака и така оформи крайния резултат в срещата.

Така "Борусия" изпревари с две точки досегашния лидер "Байерн Мюнхен" и значително подобри головата си разлика. "Жълто-черните" вече имат 31 гола на сметката си, като са единственият тим в шампионата отбелязал над 30 попадения, съобщи Гонг.