Головото шоу ба Барса започна още в 9-ата минута. Тогава Педро намери Лионел Меси на границата на наказателното поле, а аржентинецът с премерен удар прати топката в мрежата, съобщи ТопСпорт.

Само 3 минути по-късно след много бърза атака през центъра, топката стигна до Шави, който подаде към Давид Вия в ляво, а нападателят с удар в далечния ъгъл на вратата направи резултата 2:0.

В 16-ата минута и последната надежда за гостите беше разбита на пух и прах. Андрес Иниеста намери Меси в наказателното поле, а той технично направи преднината на каталунците класическа.

В 31-ата минута интригата в мача вече отдавна беше се изпарила. Тогава Шави центрира от пряк свободен удар, а Педро с глава прати топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата на гостите.

През втората част Барса се забавляваше на терена и задържаше топката в много продължителни периоди от времето. В 89-ата минута великолепният Меси намери резервата Кейта, а той оформи крайното 5:0.

Така реваншът на 2 февруари е само протоколен.