На два пъти Бундестима излизаше напред, но след почивката беше тотално надигран и заслужено загуби. Йезил в 8-ата и Айдън в 32-ата повеждаха германците към победата, но с два гола на Вилена в 23-ата и в 34-ата след грешки на вратаря "оранжевите" успяваха да изравнят.

Втората част започна ужасяващо за немците. Още при първата си атака Холандия поведе. Депай развинти защитата в бяло и черно и с хубав удар по земя направи 3:2.

В 52-ата доминацията беше затвърдена с гол на Конголо след удар от малкия пеналт. Крайното 5:2 оформи Ебесилио с диагонален шут отдясно, предаде Novsport.

От уважение към съперника си холандците направиха шпалир докато отборът на Германия отиваше към главната трибуна, за да получи сребърните си медали.