Реал Мадрид изживя една от най-срамните си вечери, след като бе изхвърлен от турнира за Купата на Краля от третодивизионен отбор. Скромният Алкояно победи с 2:1 гранда след продължения, въпреки че в тях остана и с 10 души на игрището.

С човек по-малко, домакините вкараха в 115-ата минута попадението, с което поднесоха най-голямата сензация в турнира за сезона. И нанесоха една от най-унизителните загуби на колоса от Мадрид, който прави ужасен старт на новата 2021 г.

"Дано тази година свърши още сега", простена мадридският в. "Ас", като очевидно визира не само събитията в Алкояно от сряда вечерта. Часове по-рано в центъра на столицата на Испания имаше експлозия, при която загинаха най-малко трима души.

Във футболно отношение, това бе срам за историята. Да, Реал не бе в титулярен състав, но на терена бяха звезди като Марсело, Иско, Каземиро, Валверде и Винисиус, а от пейката влязоха Еден Азар, Бензема, Кроос...

Едер Милитао даде аванс на фаворита в 45-ата минута с глава и изглеждаше, че четвъртият в Група В на Група 3 - една от третите дивизии в страната, няма никакъв шанс.

Снимка: AP/БТА

Но Алкояно изравни след корнер в 80-ата минута, когато бразилският нападател Винисиус "забрави" своя човек на задната греда и Хосе Солбес вкара - 1:1.

В продълженията резервата Рамон Лопес си изкара два жълти картона само за 7 минути и в 110-ата скромният домакин остана и с човек по-малко. Но само пет минути по-късно Хуанан завърши контраатака, за да шокира Мадрид 2:1 за Алкояно!

"Срам, срам, срам! - написа "Ас". - Това е кошмар и репутацията на Зидан вече е увредена необратимо."

"Ако Зидан оцелее след тази вечер, ще е чудо - обявява и "Марка", другият мадридски вестник, близък до Реал. - Това би следвало да е краят на неговият цикъл."

Разбира се, във футбола няма вчера, а само днес. Понякога и утре. Твърде бързо се забравя, че същият този Зидан спечели само преди 5 месеца титлата на Испания с Реал. И че вдигна три пъти трофея в Шампионската лига в поредни сезони.

"Няма нужда от истерия, не е станала някаква трагедия - каза спокоен французинът. - Ще работим здраво, нещата ще се подобрят. Играчите направиха всичко, просто нямахме късмет тази вечер."

Реал пропусна поне 10 положения в мача, като на няколко пъти топката просто не пожела да влезе във вратата на Алкояно. Но при целия малшанс на света, играч с такъв състав трябва да победи съперник от трета лига.

Но Мадрид е неузнаваем след Нова година, като загуби и Суперкупата на страната с 1:2 от Атлетик Билбао на полуфинала в минитурнира. Освен това дойде и 0:0 с Осасуна в първенството, където грандът е на четири точки зад лидера Атлетико, но и с два изиграни мача повече.

Реал не е печелил Купата на краля от 7 години, а общо в последните 19 сезона има едва два трофея в този турнир.

Невероятно, но факт - това е пети случай, в който колосът е повалян в надпреварата от тим от трета лига само в рамките на 21-ви век! Но за първи път това се случва при такъв състав на Мадрид, в който нямаше юноши и неопитни играчи, а предимно звезди.