Да накараш една от най-добрите защити в европейския футбол да изглежда като група ученици може да бъде присъщо на малцина играчи.

Лионел Меси направи именно това с отбраната на Реал (Мадрид) преди 9 години. На 27 април 2011-а гениалният аржентинец вкара един от най-великите голове в своята кариера.

Мнозина биха казали и че говорим за най-доброто му попадение заради залога на мача - полуфинал в Шампионска лига.

"Белия балет", воден от Жозе Моуриньо тогава, посрещна Барса на Пеп Гуардиола в първия мач, в търсене на добър резултат преди реванша.

Срещата вървеше 0:0 до 75-ата минута, когато Лео откри резултата след остро центриране на Ибрахим Афелай - 1:0. Въпросното попадение не бе нищо специално, но малцина подозираха какво предстои.

В 87-ата минута аржентинецът направи наглед безобидно двойно подаване със Серхио Бускетс в центъра на терена и се втурна напред. Нищо не можеше да го удържи.

Последователно Ласана Диара, Серхио Рамос, Раул Албиол и Марсело не успяха да спрат пробива на звездата на Барселона. Последният отклони топката покрай Икер Касияс за втория си гол за крайното 2:0. Една от най-добрите защити в света беше преодоляна от един човек, като на компютърна игра.

На реванша Барса стигна до 1:1 на "Камп Ноу" и се класира за финала срещу Манчестър Юнайтед. Финал, на който Меси вкара при победата с 3:1, за да триумфира в Шампионска лига.

Въпросното му шоу срещу Реал е едно от най-силните индивидуални представяния в заключителните фази на големия европейски турнир. Геният от Росарио има много красиви голове, но този категорично бе най-значим.