Арда спечели трета поредна победа в родното първенство, надделявайки над Септември у дома. Тимът от Кърджали грабна победата в истинско голово зрелище, завършило 3:2 за домакините, като попаденията можеха да бъдат и още повече, предвид множеството атаки, които двата отбора не спираха да си разменят.

Така наставникът на столичани Славко Матич си тръгна разочарован след завръщането си в Кърджали, където работеше за известно време през миналия сезон.

Лъчезар Котев даде увереност на Арда рано-рано, откривайки резултата в 6-ата минута за 1:0. Десетина минути по-късно Светослав Ковачев бе изведен сам срещу вратаря и направи 2:0, но консултация с ВАР отчете засада и попадението не бе зачетено.

В 28-ата минута Реди Каса засече центриране на близката греда за да изравни, но десет минути след това Арда пак поведе. Деян Лозев показа хъс и се пребори за топка до крайната линия, а след това я прати към наказателното поле, където Христо Иванов направи 2:1.

През второто полувреме темпото остана високо и атаките не липсваха, но трябваше да минат близо 30 минути за гол. В 73-ата минута Милен Стоев си отбеляза автогол след центриране на резервата Мирза Делимеджац.

Само минута след това обаче Арда си осигури точката благодарение на победен гол на Ел Мами Тетах, който се разписа с изстрел по земя.

Тимът от Кърджали вече е с 9 точки и измести Локомотив (Пловдив) от третото място. Септември пък е десети с 4 точки.