Арда загуби с 0:4 гостуването си на Апоел Беер Шева и с общ резултат 0:6 отпадна във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Това беше абсолютен европейски дебют за тима от Кърджали и очакванията към хората на Николай Киров бяха нулеви. Те, подобно на първия мач, опитаха да играят атакуващо, но отново си пролича далеч по-големия опит на съперника, който за нещастие продължи да се изразява и в попадения.

Резултатът можеше да е много по-голям, но Иван Караджов направи няколко впечатляващи спасявания и въпреки това допусна четири попадения. Мачът е безценен опит за Арда, който заслужи евроучастие чрез класирането си в Първа лига през миналия сезон.

Апоел беше подкрепян от голям брой привърженици, които не спряха да подкрепят своя тим. Кърджалийци не се бяха озовавали в такава ситуация досега.

Домакинският натиск на Апоел даде резултат още в петата минута. Иван Караджов беше преодолян с диагонален удар извън наказателното поле на нидерландеца Елтон-Офой Аколатсе. Вратарят на отбора от Кърджали почти докосна топката, но видя как тя влетя в мрежата му.

В 10-ата минута Арда можеше да изравни чрез своя ас Спас Делев. Нисичкият нападател стреля по страхотен начин от пряк свободен удар, но вратарят на Апоел се прояви и спаси. Последва и удар на Александров, който излезе в аут.

В рамките на 26-ата минута двамата вратари направиха фантастични спасявания. Първо Караджов се прояви след удар на Мигел Витор, а в последвалата контраатака Спас Делев от чиста позиция намери тялото на Ариел Харуш.

В 30-ата минута домакините стигнаха до своя втори гол. Рамзи Сафурио бе точен от дузпа, а Караджов отново бе близо до спасяването. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Милен Желев след центриране на съперник.

В 36-ата и 39-ата минути Караджов отново трябваше да показва рефлекс. Първо спаси силен шут на Аколаце, а след това и на ганаеца Юджийн Амза от дистанция.

В първите 15 минути на втората част нямаше важни голови положения пред двете врати. Апоел продължи да е по-активния отбор и отправи няколко неточни удара. Веднъж и Караджов се намеси след удар с глава на Тиби.

Вратарят обаче впечатли в 66-ата минута. Анза изведе Дон Мичел, който пък отклони към Йехезкел. Последният стреля от близо, но бившият страж на ЦСКА и Берое бе на мястото си.

Третият гол за Апоел падна в 71-ата минута. Юджийн Анса бе точен. Сафури бе изведен сам срещу вратаря и Караджов спаси, но се получи успешна добавка на Анса.

В 83-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Ротем Хатуел показа страхотна техника от лявата страна на наказателното поле и завърши с фантастичен фалцов шут, който българският страж нямаше как да спаси. Много красиво попадение.