Манчестър Юнайтед постигна много драматична победа с 2:1 при гостуването си на Фулъм на "Крейвън Котидж" в среща от 15-ия кръг на Висшата лига.

Срещата вървеше към логично равенство преди младият аржентинец Алехандро Гарначо да влезе на висока скорост и да направи двойно подаване преди което реализира победен гол в 93-ата минута.

Гарначо по необясними причини бе оставен на пейката във втори пореден мач от мениджъра Ерик Тен Хаг за сметка на Антъни Еланга и влезе в игра в 72-ата минута, за да донесе победата за своите.

Младокът играе фантастично по крилото откакто проби в първия състав на Юнайтед. Донесе победата над Реал Сосиедад в Лига Европа, а след това и направи две асистенции при успеха над Астън Вила в Купата на Лигата преди три дни.

Иначе днешният мач изобилстваше от голови положения и за двата отбора. Юнайтед поведе в 14-ата минута след гол на празна врата от Кристиан Ериксен след асистенция на Бруно Фернандеш.

В 61-ата минута Фулъм изравни чрез бившия играч на "червените дяволи" Даниел Джеймс, който се възползва от центриране от левия фланг.

Покрай тези попадения Давид Де Хея направи няколко фантастични спасявания на вратата на Юнайтед, а пред тази на Котиджърс Ериксен, Скот Мактомини, Антони Марсиал и други играчи на гостите се редуваха да правят невероятни пропуски.

Все пак Гарначо в края показа завидна скорост и направи двойно подаване с Ериксен преди да прати топката по земя покрай вратаря Бернд Лено.

С тази победа Юнайтед събира 26 точки и остава на петото място, на три зад четвъртия Тотнъм, но и с изигран мач по-малко. Загубата за Фулъм е втора поредна след тази от Манчестър Сити и тимът на Марко Силва е девети с 19 точки.

В друг мач от днес Астън Вила на Унай Емери постигна втори пореден успех в лигата след 2:1 при гостуването си на Брайтън.