Лошата форма на Челси няма край и кризата в редиците на “сините” продължи с домакинско равенство срещу Астън Вила - 1:1. Така столичани имат само една победа в последните си пет мача за първенство, като загуби три от тях. За сметка на това “виланите” са в силна серия от пет последователни мача без загуба, три от които са победи.

Оливие Жиру вкара първия гол за вечерта малко повече от десет минути преди почивката. Френският нападател засече с глава центриране отляво на Бен Чилуел и отбеляза с плонж за 1:0. Това бе негов гол №32 с глава откакто е дебютирал в Премиър лийг през 2012 година - за този период никой друг играч не е вкарвал толкова попадения с глава.

Вила изравни в 51-ата минута, когато Джак Грийлиш стартира атака за гостите, подаде към Мат Кеш, а той центрира в наказателното поле, където Ануар Ел Гази прати топката в мрежата с удар, преминал между краката на вратаря Менди - 1:1. С ВАР бе преразгледана ситуацията, при която Грийлиш отне топката от Андреас Кристенсен, но съдията отчете, че нарушение няма.

И двата отбора имат по 26 точки, като бирмингамци са на седмо място в класирането, а лондончани - на осмо.