Атлетико (Мадрид) спечели на тоерия най-трудния си мач от заключителната фаза на сезона.

"Дюшекчиите" победиха петия в класирането Реал (Сосиедад) с 2:1, приближавайки се на два мача от титлата.

При два оставащи кръга, Атлетико води класирането с 80 точки, като се нуждае от две победи, за да е шампион.

Разбира се, при условие, че Реал (Мадрид) спечели всеки от оставащите си три мача. Максималният възможен актив на Кралете е 84 пункта, но в случай на равни точки, те ще имат предимстовто в директните мачове.

Първият от двата мача на истината за Атлетико е домакинство на доиграващия сезона Осасуна, но в последния кръг предстои гостуване на борещия се с всички сили за оцеляване Валядолид.

Мачът, който притесняваше феновете обаче бе този срещу Реал (Сосиедад). Момчетата на Симеоне обаче успяха да си осигурят ценните три точки със страхотна първа част и доста прагматична втора.

Резултатът откри Яник Ферейра Караско още в 15-ата минута, когато бе забравен от отбраната на Сосиедад, овладая топката в наказателното поле и се разписа с удар между краката на вратаря.

10 минути по-късно резултатът бе удвоен Анхел Кореа, а в този момент изглеждаше, че Атлетико ще стигне до успеха по-лесно от очакваното.

Нищо подобно, защото Реал Сосиедад имаше сериозно предимство през втората част, а десет минути преди края дори успя да върне един гол.

Така Атлетико потрепери в заключителните минути, но все пак постигна изключително важния успех. Както споменахме, Атлетико е с 80 точки и до края има мачове срещу Осасуна и Валядолид.

Барселона е със 76 и ще играе срещу Селта и Ейбар, но е трудно да повярваме, че каталунците могат да се преборят за титлата.

Основният претендент е Реал, който има 75 точки и три мача до края. Те са гостуване на Гранада, гостуване на Атлетик (Билбао) и домакинство на финалиста в Лига Европа - Виляреал.