Белгия започна успешно квалификационната фаза в Група I за Европейското първенство през 2020 година.

"Червените дяволи" не срещнаха особена съпротива от Русия в Брюксел и победиха с 3:1 след много офанзивен футбол и красиви отигравания.

Белгийците поведоха още в 14-та минута след страхотна контраатака, която бе завършена от Юри Телеманс.

Само две минути по-късно обаче Тибо Куртоа на вратата на домакините направи чутовна глупост и топката му бе отнета. На празна врата се разписа Денис Черишев за 1:1.

Това не смути хората на Роберто Мартинес и в края на полувремето Еден Азар реализира дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу него от страна на Юри Жирков.

През втората част белгийците изпуснаха много положения - удариха греда и топка бе изчистена от гол линията на Сборная, но третият гол все пак падна. Вкара Азар в 88-та минута след нова бърза атака, а асистенцията бе за Мичи Бачуайи.

В края на мача Александър Головин получи втори жълт картон след удар без топка срещу Дрис Мертенс.

В другите срещи от тази група: Казахстан - Шотландия 3:0, Кипър - Сан Марино 5:0

В група C: Холандия - Беларус 4:0, Северна Ирландия - Естония 2:0

В група E: Хърватия - Азербайджан 2:1, Словакия - Унгария 2:0

В група G: Австрия - Полша 0:1, Израел - Словения 1:1, Македония - Латвия 3:1

В приятелски мач от днес: Косово - Дания 2:2