Испания се разправи с Франция и я победи с 4:1 на полуфиналите на Европейското първенство за младежи.

Така "Ла Роха" се класира на финала, където ще повтори сблъсъка с Германия отпреди две години в Полша - тогава иберийците паднаха с 0:1 и сега търсят реванш.

На стадиона в Реджо Нел'Емилия Испания реши всичко в началото на второто полувреме, когато вкара два безответни гола и затвърди иначе видимото си превъзходство.

Без звездата си Муса Дембеле, който е контузен, френският национален отбор се затрудняваше в атака и се пропукваше твърде често.

"Петлите" поведоха в резултата, но това се случи след спорно отсъдена дузпа на българския съдия Георги Кабаков, който получи един от най-престижните си наряди.

В 28-та минута испанците изравниха чрез Марк Рока, като преди това френският страж Пол Бернардони направи две великолепни спасявания.

В продължението на първата част и испанците получиха много дискусионна дузпа за нарушение на Ибрахима Конате срещу Микел Оярсабал. Контактът бе минимален, но достатъчен за Кабаков. От бялата точка се разписа потърпевшият нападател на Реал (Сосиедад).

В 47-та минута и Даниел Олмо се записа сред голмайсторите, а крайното 4:1 оформи Борха Майорал в 66-та минута.

Мачът бе много атрактивен и изобилстваше от голови положения, но преимуществото на отбора на Луис де ла Фуенте бе видимо почти през цялото време.

Финалът между германци и испанци е в неделя от 21:45 часа в Удине.