Гол на нидерландската националка с български корени Виктория Пелова, помогна на "лалетата" да се класират за елиминациите на женското Европейско първенство по футбол.

В директен сблъсък за място сред най-добрите осем на шампионата, Нидерландия надви Швейцария с 4:1, като третото попадение за победителките бе дело на Пелова.

Преди срещата нидерландките се нуждаеха поне от точка, за да си гарантират второто място в групата, като до последните минути на двубоя в Шефийлд интрига имаше, защото пет минути преди края резултатът бе 1:1.

Швейцария обаче се втурна да търси задължителния успех и два късни гола на Ромее Лютчер и един на Виктория Пелова между тях осигуриха успеха за нидерландките.

В другия мач от групата Швеция затвърди първата си позиция с разгром 5:0 над Португалия.

Днес предстои да стане ясно името и на последния четвъртфиналист, като това ще е вторият тим в група "D". Там сигурни за първото място са французойките, а за втората позиция ще се борят отборите на Исландия, който е с 2 точки, както и тези на Белгия и Италия, които имат по една.

Един от тези тимове ще е съперник на Швеция в елиминациите, докато останалите двойки са Англия - Испания, Германия - Австрия и Нидерландия - Франция.