Байерн се измъчи, но спечели у дома срещу Кьолн с 3:2 във втория кръг на сезона в Бундеслигата. Баварският колос водеше спокойно с 2:0, допусна изравняване и едва в края се зарадва след гол на Серж Гнабри, донесъл победата.

Тя е първа в шампионата след равенството на старта срещу Борусия (Мьонхенгладбах) преди седмица. И първа в първенството за новия треньор Юлиан Нагелсман, с който изглежда започва напълно нова ера в Байерн.

Не само заради това успехът е паметен.

Това бе първият двубой на колоса в Мюнхен след смъртта на Герд Мюлер, един от най-славните синове на баварския клуб. Няма нищо случайно, че попадението за 1:0 в 50-ата минута вкара Роберт Левандовски - единственият човек, който има някакъв теоретичен шанс да стигне рекордите на Мюлер.

Полякът се зарадва и посочи знамето с името на Герд до вратата на "Алианц Арена".

Гнабри удвои в 58-ата минута, но след това само за 100 секунди между 60-ата и 62-ра Модест и Ут направиха 2:2. Кьолн е исторически съперник с голям заряд за Мюнхен и гостите бяха мотивирани да развалят събитието в чест на покойния Бомбардир на нацията.

Гнабри вкара 9 минути преди края и Байерн има 4 т. от първите два кръга. С 6 единствен на върха е Волфсбург.