Байерн просна в тежък нокаут австрийския първенец Залцбург, но е и преди да го прати седем пъти в нокдаун за 7:1 в реванша от осминафиналите на Шампионската лига.

След 1:1 в първия мач, в който баварците дори изравниха в последната минута, се смяташе, че втората среща в Мюнхен може да бъде интригуваща и да донесе дори сензация.

Нищо такова.

ВИЖТЕ ГОЛЕАДАТА ОТ МЮНХЕН ВЪВ ВИДЕОТО>>>

Две дузпи в първите 21 минути дадоха две идеални възможности на Роберт Левандовски да вкара и той, както обикновено, не разочарова от 11 метра. 2:0 стана 3:0 в 23-ата минута с хеттрик на Лева, който вече има 85 гола в 104 мача в турнира на шампионите. И е трети само след Лео Меси (125) и Кристиано Роналдо (140).

Само те са пред поляка и по хеттрици в лигата - и двамата са вкарали по 8, а Роберт има 5.

Той не вкара повече в двубоя, а нататък реваншът бе разправа, напълно в стила на Байерн. Когато надушат уплаха, несигурност или слабост у съперник, баварците нямат прошка.

Серж Гнабри направи 4:0 в 31-вата минута и на почивката гостите вероятно искаха вече мачът да свършва. Но това не се става толкова лесно, когато "червените" от Мюнхен са насреща. Те добавиха още три гола - два на Томас Мюлер, един на Лирой Сане, а само Мориц Кяергорд върна попадение за Залцбург. 7:1.

Така Байерн е на четвъртфинал и отново търси трофея, който е печелил 6 пъти в своята история.

Австрийският тим показа отново, че е фактор в надпреварата, но не е способен да направи пробив, ако жребият още на първото стъпало от елиминациите му прати хищник от ранга на Байерн.