Перфектният до момента Реал (Мадрид) допусна първата си грешна стъпка от началото на сезона.

Тя дойде в неочакван момент и срещу неочакван съперник - Осасуна, който Кралете не успяха да победят, завършвайки наравно 1:1 на собствен терен.

Така след шест поредни победи в Ла Лига, две в Шампионска лига и една за Суперкупата на Европа, Реал най-сетне допусна грешна стъпка.

Тази грешна стъпка коства и първото място на Кралете, които вече имат равен брой точки с Барселона, но каталунците са с по-добра голова разлика.

А подвигът на Осасуна не е толкова шокиращ, защото това е третото реми между тези два опонента в последните им пет двубоя.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Реал имаше всички изгледи да спечели срещата, когато десет минути преди края реферът отсъди дузпа в полза на домакините и показа директен червен картон на Давид Гарсия от състава на Осасуна.

Зад топката съвсем логично застана Карим Бензема, който безброй пъти през миналия сезон измъкваше Реал от тежки ситуации, но този път нацели гредата и не успя да отбележи.

Така мачът си завърши 1:1, след като Винисиус откри за Реал в края на първата част, на Кике Гарсия изравни за Осасуна в началото на втората.

След седем изиграни кръга до момента в Ла Лига, Барселона и Реал (Мадрид) имат по 19 точки, следва Атлетик (Билбао) с три по-малко, а Бетис има 15 на четвъртата позиция.