Берое удари тежко Локомотив (Сф) в столицата с 3:0, като прекъсна една от най-лошите серии при гостувания в българския футбол. "Зелените" от Стара Загора бяха в ужасната поредица от пет загуби навън, като единственият им успех извън стадион "Берое" от 9 месеца бе срещу Пирин (3:2) през август.

Но на Националния стадион "Васил Левски" тази вечер гостите бяха безпощадни - всеки от първите им 8 удара бе точен, намерил рамката на вратата на Локо.

И единствено разочарование за беройци вероятно бе, че отне 45 минути да бъде открит резултатът. Вкара малиецът Абубакар Тунгара, изведен отлично срещу вратаря от Мартин Камбуров. Това е първи гол за африканеца с екипа на Берое в 11-ия му шампионатен мач. До този момент играта бе сравнително равностойна и Локо не отстъпваше драстично на съперника.

Второто полувреме обаче бе друга картинка. Въпреки че домакините започнаха активно, личеше как при всяка контрааатака Берое заплашваше да удвои. Стори го Кийлан Лебон в 71-вата минута при доста спорни обстоятелства.

Поредната бърза атака на гостите изведе французина сам срещу вратаря Любенов, ударът срещна напречната греда и тупна около голлинията. Няма система с технология на нея, както е в някои други страни, та се наложи ВАР да гледа положението.

Но отне няколко минути, а и нямаше нито една камера, която категорично да отговори дали топката е с целия си обем зад линията. Отговорът все пак бе "да" - 0:2.

Три минути по-късно Камбуров сложи точка на спора с глава, негов 255-и гол в първенството и първи от септември, когато счупи рекорда на Петър Жеков.

Берое е шести с 20 точки, а Локо остава 10-и с 14.