Реал (Мадрид) не срещна почти никакви проблеми в полуфиналния си мач от Световното клубно първенство.

"Белия балет" победи японския Кашима Антлърс в Абу Даби с 3:1 след хеттрик на Гарет Бейл и ще играе за трофея в събота.

Съперник тогава ще е Ал Аин, който вчера изненадващо победи Ривър Плейт след 2:2 и дузпи.

Реал не изигра най-силния си мач, но показа ефективност в атака и наказа грешките на японския си съперник. Кашима също имаше своите шансове, но не успя да неутрализира класата на Гарет Бейл, който игра със завидно настроение.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Срещата започна с много силна игра на Кашима и още в третата минута след изпълнение на корнер трима играчи се разминаха с топката непосредствено пред гол линията. Голям късмет за Реал.

Минутите в хода на първата част бяха спокойни, но в нейния край Бейл наказа съперника за първи път. Това се случи след фантастино двойно подаване с Марсело.

В 53-та минута Бейл вкара втория си гол след детинска грешка на защитник в червено, който буквално асистира на уелсеца. Последният реализира на празна врата - 2:0.

Класическият резултат бе оформен още в 55-та минута след нова асистенция на Марсело. Бейл завърши хеттрика си със силен диагонален удар от сравнително малък ъгъл.

След третото попадение бе сменен, а японците заиграха много по-освободено и владееха топката до самия край на мача. Заслужено стигнаха до попадение в 78-та минута чрез Шома Дой. Бе използван ВАР заради съмнения за засада, но голът правилно бе зачетен.

Така Реал ще търси четвъртия си трофей в турнира в събота от 18:30 часа българско време. Три часа по-рано е мачът за третото място между японците и Ривър Плейт.