Тотнъм спечели с 2:0 на "Емирейтс" в дербито на северен Лондон срещу Арсенал в турнира за Купата на лигата.

Така "шпорите" си отмъстиха за поражението с 2:4 във Висшата лига срещу най-голямия си съперник преди две седмици. Класираха се на полуфинал и ще продължат търсенето на първи трофей от 2008-а, когато спечелиха именно тази купа.

Хората на Маурисио Почетино показаха по-ефективен и умен футбол от съперника, а тези на Унай Емери записаха втора поредна загуба във всички турнири - нещо, което не се бе случвало от първите им два мача през сезона.

Двата гола на Тотнъм бяха почти идентични. В 20-та минута Хюн Мин Сон получи страхотен извеждащ пас зад защитата от Деле Али и без проблем преодоля Петър Чех. Ситуацията се повтори в 59-та минута, но с друг участник. Туко що влезлият Хари Кейн изведе Али, който технично прехвърли чешкия страж за 2-0.

Арсенал имаше своите добри ситуации за гол, най-вече през първата част, но добри намеси на Пауло Газанига ги обезкуражиха. В хода на второто полувреме Али беше уцелен с пластмасова бутилка и се стигна до леко сдърпване между играчите на двата отбора. За щастие без сериозни последствия.

В другия мач, който се игра паралелно с този, Челси победи трудно Борнемут с 1:0 след гол на Еден Азар шест минути преди края на редовното време. "Сините" също отиват на полуфинал, където са още Тотнъм, Манчестър Сити и голямата изненада Бъртън Албиън с Димитър Евтимов в състава си.

Полуфиналите са с разменено гостуване, а първите мачове са на 8 и 9 януари. Жребият отреди Тотнъм да се изправи срещу Челси, а Манчестър Сити срещу Бъртън.