Челси е на финал за Купата на лигата на Англия за девети път, след като спечели и втория полуфинален дуел срещу Тотнъм.

Този път победата дойде с 1:0, с ранен гол на Антонио Рюдигер (17-а минута), надскочил неумело излезлия при центриране италиански вратар на домакините Пиерлуиджи Голини.

След 2:0 на свой терен преди седмица, Челси е на финал с общ резултат 3:0.

През цялото първо полувреме "сините" напълно владееха положението и можеха за увеличат аванса си.

WINBET - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Едва в края на тази първа част се стигна до опасност пред тяхната врата, като Тотнъм получи дузпа, но решението бе преразгледано от реферите във видеоасистент стаята и нарушението на Рюдигер срещу Пиер-Емил Хойберг бе извадено извън полето.

Тотнъм получи и втора дузпа в началото на второто полувреме, но отново тя бе анулирана след намеса на ВАР - и пак напълно справедливо, тъй като нарушение на Кепа срещу Лука Моура нямаше.

И за трети път ВАР се намеси срещу "шпорите", зачерквайки гол на Хари Кейн в 63-ата минута, когато се оказа, че нападателят е получил топката на сантиметри в засада, преди да я прати в мрежата.

Всички решения бяха точни, но тотално сринаха психически домакините, отнемайки им надеждите да мислят за обрат.

Така Челси ще спори за трофея на 27 февруари на "Уембли" с победителя от другата полуфинална двойка. А тя е Ливърпул срещу Арсенал, като първият мач между тях е в четвъртък от 21,45 часа на "Анфийлд". Реваншът е след седмица в Лондон.

Челси отива за девети път във финал за Купата на лигата, която е печелил пет пъти. Рекордьор е Ливърпул, който заедно с Манчестър Сити има 8 купи в тази надпревара. Арсенал е с 2.

Във Висшата лига Уест Хем спечели у дома срещу Норич с 2:0 с два гола на Джаред Боуен и си върна четвъртото място, изпреварвайки Арсенал.

"Чуковете" имат 37 точки, "топчиите" са с 35, но и с мач по-малко. Норич остава последен с 10 точки.