Водачът във френската Лига 1 Пари Сен Жермен отново увеличи на пет точки преднината си в класирането след успех с 2:0 като домакин над Нант.

Килиан Мбапе и Неймар вкараха двата гола за парижани през второто полувреме, които с успеха събраха 36 точки, а са и с мач по-малко от втория Олимпик Марсилия.

Бразилецът отбеляза за първи път от два месеца, след като лекуваше контузия и бе извън сметките. Явно е взел пример от приятеля си Лионел Меси, защото на свой ред е пуснал дълга брада.

В друга среща от кръга Сен Етиен спечели с 4:1 срещу Ница. Денис Буанга вкара два гола за победителите, а по един добавиха Ромейн Амума и Уесли Фофана. Точен за Ница бе датчанинът Каспер Долберг.

Победа записа и отборът на Монако, който победи с 2:1 при гостуването си на Тулуза. Двата тима си размениха по един гол от дузпа до почивката чрез Уисам бен Йедер и Яя Саного, но през второто полувреме Желсон Мартинш донесе победата на монегаските.

За Монако това бе трета победа в последните пет мача и играчите на Леонардо Жардим се отдалечиха на шест точки от зоната на изпадащите. Тулуза пък е на последното 20-о място с едва 12 точки след първите 16 кръга.