Футболист №1 на България за 2018-а Кирил Десподов, бе включен в групата на Каляри още в първия мач след трансфера си в клуба.

Макар да има само няколко тренировки с новите си съотборници, той седна на пейката при домакинството на Аталанта, което новият му клуб загуби с 0:1.

Embed from Getty Images

Още в 14-ата минута атакуващият играч на Каляри Валтер Бирса получи травма, но треньорът Роландо Маран предпочете да го замени с опитния Жоао Педро.

До края рокадите му бяха в отбраната и в центъра на терена и единственият българин, който в момента играе в някое от топ първенствата на Европа остана на пейката през всичките 90 минути.

Загубата пък остави тима му на 15-а позиция, на 4 точки от зоната на изпадащите.

Следващият мач на Каляри е гостуване на Милан в неделя, като Десподов има шанса да дебютира на митичния "Сан Сиро".