В изключителна драма, решена в последната секунда, Интер триумфира със Суперкупата на Италия.

"Нерадзурите" го сториха по най-сладкия за феновете си начин, с 2:1 над големия си съперник Ювентус, на собствения си "Сан Сиро".

Мачът бе решен точно две секунди след последната 120-а минута на продълженията, когато буквално съдията се готвеше да свири край и да прати мача към изпълнение на дузпи. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Тогава обаче дойде едно безумие в отбраната на Юве. Алекс Сандро отигра топката по нелеп начин и я подари на Алексис Санчес, който овладя и от близка дистанция донесе трофея на шампиона Интер.

Така "нерадзурите" спечелиха този турнир за първи пт 2010-а насам, когато и за последен път участваха в мача като действащия шампион на Италия.

Днешният финал бе и първият от девет издания насам, в който Ювентус не участваше като първенец на страната, а само като носител на Купата на страната. В този период "бианконерите" редуваха победи и загуби за Суперкупата, а след миналогодишния триумф, днес те загубиха болезнено.

Болезнена бе и последното "Дерби д'Италия" в турнира за Суперкупата, играно през не толкова близката вече 2005-а, когато Интер отново спечели след продължения, но тогава нещата не бяха толва драматични.

Снимка: АР/БТА

Сега втората секунда след края на продълженията се оказа щастлива и Интер за шести път спечели Суперкупата.

Иначе двубоят бе вълнуващ с много положения и пред двете врати, като и двете полувремена бяха поделени между двата тима. Ювентус бе по-активен в първата им половина, а Интер във втората.

Именно силното начало помогна на Юве да открие, когато Уестън Макени бе оставен непокрит и с глава успя да отбележи.

След попадението в 25-ата минута обаче Интер взе инициативата, а десет по-късно Един Джеко много хитро успя да си изкара дузпа, заставайки точно пред тялото на бранител на Юве.

С изпълнението се зае Лаутаро Мартинес, който едва не скъса мрежата с мощния си шут за 1:1.

Втората част бе сходна с първата, но гол не падна, макар и двата тима да имаха своите шансове да изкопчат успеха.

В продъжленията обаче действията съвсем логично бяха далеч по-предпазливи, а когато идвамата треньори вече подготвяха списъка с изпълнителите на дузпи, дойде и тази безумна грешка на Алекс Сандро, довела до решителния гол в полза на Интер.