Александър Томаш направи официалния си дебют като треньор на Етър, но "виолетовите" отново не успяха да стигнат до победа в първенството. Днес те завършиха 0:0 при гостуването си на Славия и така вече в продълженеи на 13 кръга нямат успех, като единствени в първенството не са побеждавали през новия сезон.

С подялбата на точките днес двата тима остават на последните две места в класирането - столичани са тринадесети с осем точки, а "болярите" са четиринадесети с двойно по-малко.

В първата среща под ръководството на новия си треньор търновци имаха повече шансове отколкото съперника си и бяха по-близо до гола от Славия, но така и не отбелязаха. Преслав Боруков имаше два прекрасни шанса - първо малко преди почивката, когато Георги Петков го спря, а след това и десетина минути преди края, когато резервата Светослав Вуцов спаси. Между тези две възможности Етър удари и греда - след удар с глава на Мариян Иванов в 51-ата минута.

Най-интересното в редиците на Славия бе вратарската смяна минути преди края на първото полувреме, когато старото куче Петков получи контузия и се наложи да бъде заменен от Вуцов. Младият страж остави добри впечатления и най-важното - не допусна гол в мрежата си за малко повече от полувреме на терена.

Колегата му Христо Иванов пък предотврати такъв в собствената си врата четвърт час преди края, когато се намеси отлично след удар от десетина метра на Калоян Кръстев.