Етър победи гостуващия Витоша (Бистрица) с 2:0 в последен мач от плейофите за местата от седмо до десетов Първа лига.

"Виолетовите" и преди мача си бяха гарантирали първото място в четворката и очакват решаващите битки за седмото място, даващо право на бараж за Лига Европа.

Гостите първи имаха отлична възможност да открият резултата. В 17-ата минута Емил Гъргоров отправи много опасен удар, след грешка на Георги Сърмов. Вратарят на Етър Христо Иванов обаче успя да спаси, а нападателят сякаш трябваше да подаде.

Две минути по-късно домакините поведоха. Точен беше Велко Батрович, който отбеляза гол след асистенция на Милчо Ангелов. Всичко се случи след пас на Венци Василев зад защитата, при който останаха съмнения за засада, но ситуацията бе много тънка.

В 29-ата минута Милчо Ангелов направи 2:0 за Етър. Той се разписа с глава след центриране на Румен Руменов, като преди това бистричани сгрешиха в изнасянето на топката..

В началото на второто полувреме Милчо Ангелов пропусна да отбележи трети гол. Ударът му беше спасен от вратаря на Витоша Християн Василев.

В 62-ата минута Четин Садула отправи силен удар, но топката премина встрани от вратата на Етър. Малко по-късно Емил Гъргоров също пропусна от отлична позиция на другата врата .

В последните секунди Иван Стоянов отправи опасен изстрел, но топката премина встрани от вратата на Витоша. Така Етър вече има 51 точки на върха, а Витоша е трети с 34.