Евертън и Тотнъм изиграха много интересен последен мач от 11-ия кръг на Висшата лига.

Двата тима завършиха наравно 1:1, но най-голямата новина не е самият резултат. Срещата беше белязана от ужасяваща контузия на испанеца Андре Гомеш от "карамелите", който счупи крака си след груб шпагат на Хюн-Мин Сон.

Гледката бе тежка за играчите както на домакините, така и на гостите, а Сон, който без да иска я причини, се разплака.

Южнокореецът беше изгонен за нарушението и това даде възможност на "карамелите" да потърсят точката. В осмата минута на добавеното време от общо 12 Дженк Тосун се разписа с глава.

Преди това Тотнъм поведе в 63-та минута с гол на Деле Али.

Мачът бе белязан и от две грешни решения на съдията Мартин Аткисън и ВАР, които бяха в ущърб на "карамелите". Той не отсъди дузпа за игра с ръка на Али, а в края и не даде червен картон на Серж Орие, който извърши нарушение като последен в отбраната.

Равенството оставя и двата отбора на незавидни позиции. Тотнъм е 11-и с 13 точки, а Евертън е 17-и с 11.

По-рано днес Лестър победи Кристъл Палас като гост с 2:0 с голове на Сердар Суюнчу и Джейми Варди. Успехът прати "лисиците" на третата позиция с актив от 23 точки, колкото има и четвъртият Челси.