Евертън взе скъпоценна точка в битката за оцеляване във Висшата лига - 1:1 при гостуването на Нюкасъл - 1:1. Изравнителен гол на Доминик Калвърт Люин от дузпа разочарова домакините.

Те имаха превъзходство през целия мач, изпуснаха възможности да удвоят преднината си след попадението на Александър Исаак преди почивката, а в края едно спорно решение ги попари. Центриране отляво доведе до дърпане и падане в наказателното поле на няколко играчи, но това изглеждаше като поредното такова единоборство, толкова типично за английския футбол. След преглед на ВАР обаче бе отсъдена дузпа и Евертън взе точка.

Тимът вече е с 26, с една повече от Нотингам, който спечели важна домакинска победа над Фулъм с 3:1.

Мачът бе донякъде куриозен, след като мениджърът на гостите Марко Силва направи тройна смяна още в 29-ата минута, недоволен от играта на своите.

В зоната на изпадащите Лутън е с 22 точки, Бърнли с 19, след като направи 1:1 у дома с Уулвърхемптън, а Шефийлд Юнайтед има 15.

В мача на Бърнли също имаше куриоз.

Минути преди началото прокапа покривът на една от трибуните на стадиона, а полицията и стюардите опразниха целия блок, за да идат хората на сухо място и спокойно да гледат срещата (на основната снимка).

В лондонско дерби Уест Хем и Тотнъм не се победиха, за да останат "шпорите" на пето място с 57 точки, на две зад Астън Вила.

С победа те щяха да са четвърти, в зоната на Шампионската лига.