Ансу Фати и Лионел Меси записаха поредните си рекорди и същевременно с това вдъхновиха Барселона за резултатен триумф срещу Ференцварош - 5:1 пред празните трибуни на "Камп Ноу" в групите на Шампионската лига.

Капитанът на каталунците откри резултата от дузпа в 27-ата минута, като по този начин вкара гол в турнира в шестнадесети пореден сезон. Нито един друг играч не е вкарвал в повече сезони общо в Шампионската лига, като Лео държи равенството с Райън Гигс. Четвърт час по-късно Фати отбеляза от воле след прекрасен параболичен пас на Френки де Йонг и удвои резултата, за да се превърне в първият играч в историята на надпреврата, успял да запише два гола преди да е навършил пълнолетие. Талантът ще стане на 18 години след десет дни.

Филипе Коутиньо ознаменува повторния си дебют за Барселона в най-силния турнир на континента с гол, за който му асистира Фати - 3:0 в 52-ата минута. Малко преди 70-ата пък Жерар Пике бе изгонен за задържане, осигурявайки дузпа за унгарците, която бе материализирана от Игор Харатин за 3:1. Така бившият испански национал ще пропусне дербито с Ювентус в следващия кръг.

До края испанците обаче не намалиха оборотите и стигнаха до още два гола, и двата дело на резерви, като първо Педри вкара осем минути преди края, а в предпоследната минута на двубоя това направи и Усман Дембеле за 5:1.

Всички резултати от тази вечер:

Група Е: Челси - Севиля 0:0, Рен - Краснодар 1:1

Група F: Зенит - Брюж 1:2, Лацио - Борусия (Дортмунд) 3:1

Група G: Динамо (Киев) - Ювентус 0:2, Барселона - Ференцварош 5:1

Група H: Пари Сен Жермен - Манчестър Юнайтед 1:2, РБ (Лайпциг) - Истанбул Башакшехир 2:0