Лудогорец започна със загуба евроучастието си през сезон 2019/20 г.

Разградчани загубиха с 1:2 гостуването си на унгарския шампион Ференцварош в първия квалификационен кръг на Шампионска лига и ще имат трудна задача на реванша в Разград след седмица.

Играчите на Стойчо Стоев бяха надиграни от своя съперник пред ентусиазирана публика на домакините и сякаш заслужено допуснаха поражение.

Така те във втора поредна година загубиха гостуване от унгарския шампион след поражение и от МОЛ Види с 0:1 преди година, което имаше цената на отпадане от турнира.

Разградчани допуснаха гол още в първите минути на срещата, когато Токмак Нгуе даде аванс на домакините. Гостите обаче реагираха и Якуб Швиерчок след час игра възстанови равенството.

През втората част унгарците бяха по-добри и заслужено отново поведоха, благодарение на гол на Олексндър Зубков в 64-та минута. След попадението "орлите" пропуснаха няколко добри възможности да стигнат до равенството, но това така и не се случи.

Така Лудогорец загуби, но запазва шансове за реванша, който ще бъде на 17 юли.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които поведоха в резултата още в 6-ата минута. "Зелената" защита се пропука и Грего Ловренчич направи пробив по крилото, който завърши с центриране към Ткомак Нгуен. Футболистът бе застанал по-добре от Джордан Икоко и с майсторско изпълнение матира Пламен Илиев.

Секунди след това унгарците можеха да накажат разградчани отново. Този път, макар и с лека доза неувереност, Илиев спаси мощен изстрел на Тамаш Прискин, който си опита късмета от границата на наказателното поле.

В следващите минути футболистите на Лудогорец започнаха да влизат в ритъм и създадоха сериозна опасност в 22-ата минута. Мавис Чибота проби отляво и пусна остро центриране по земя в опасна близост до вратата, където Якуб Швиерчок засече подаването, но топката се удари в противников защитник и излезе в корнер.

След половин час игра минута раздградчани изравниха. Мавис Чибота получи хитро извеждащо подаване от Дан Битон и шутира. Вратарят Денес Дибус изби, но топката попадна в краката на Якуб Швиерчок, който безпроблемно прати топката във вратата.

Десетина минути след това "зелените" пропиляха прекрасна възможност обрат. Лошо изчистена топка от унгарците попадна в Мавис Чибота, който от сравнително малък ъгъл заложи на силата, ударът му не затрудни по никакъв начин Дибус. Така първото полувреме приключи без повече голове.

В началото на втората част домакините отново стояха по-добре на терена. В 49-ата минута Нгуен Токмак демонстрира тръгна на дрибъл и шутира от средна дистанция. Пламен Илиев обаче беше на мястото си и спаси.

След час игра двата отбора си размениха по една опасност в разстояние на само няколко секунди. Първо Михал Шкварка шутира опасно, но Козмин Моци се намеси решаващо, а малко след това опасен пас на Чибота за Лукоки бе пресечен от стража Дибус.

След това унгарците отново поведоха в резултата. Олексндър Зубков засече с едно докосване остро подаваня отляво на Нгуен и остави Илиев безпомощен в ситуацията - 2:1.

Лудогорец натисна и добро центриране стигна до Швиерчок, който засече с глава от ъгъла на вратарското поле, но стражът на домакините се намеси решително и изби в корнер, а после защитата на домакините се справи.

15 минути преди края неприятна новина сполетя Стойчо Стоев. Яцек Горалски се контузи, което доведе до неговата принудителна смяна. Така дебют с фланелката на "орлите" направи Стефан Баджи.

Малко преди края Жоржиньо отне топката и подаде към Чибота, който обаче не пое добре и се засуети, след което подаде към Марселиньо, чийто удар бе блокиран от съперников защитник.

Ференцварош: 90. Дибос, 8. Ловренсис, 25. Блажич, 33. Двали, 26. Хейстер, 7. Ихнатенко, 14. Кхаратин, 11. Зубков, 92. Шкварка, 93. Нгуен, 50. Пришкин

Лудогорец: 23. Илиев, 22. Икоко, 5. Терзиев, 30. Моци, 3. Недялков, 18. Дяков, 44. Горалски, 92. Лукоки, 8. Битон, 13. Чибота, 10. Шверчок