Андрей Гълъбинов помогна на своя Специя в битката за промоция в Серия "А".

Българският нападател вкара първия гол при успеха с 3:1 над Киево, който прати тима му на финален плейоф за влизане в италианския елит.

Общият резултат в двата мача между Специя и Киево бе 3:3, но заради по-високото си класиране по време на редовния сезон, отборът на Гълъбинов продължава напред.

За мястото си в елита, Специя ще спори срещу победителя от плейофа между Порденоне и Фрозиноне.

Гълъбинов бе истинско вдъхновение за отбора си, като още във втората минута успя да отбележи. Родният таран засече с глава центрирането на Пауло Бартоломей.

През втоарта част два бързи гола на Мбала Нзола и Гжулио Маджоре помогнаха на Специя да стигне до пълен обрат в двата мача.

В последните секунди Киево върна гол чрез Максим Левербе, но той не бе достатъчен.