Берое и ЦСКА 1948 завършиха наравно 3:3 в среща от Първа лига, в която имаше всичко - куп голове, две дузпи, червен картон, пропуски, намеси на ВАР и всевъзможни емоционални моменти.

Двата отбора се намират на петото и шестото място във водещата шестица на шампионата и играха открит футбол, предвид че шансовете им за топ 4 бяха минимални.

"Червените", които цяло полувреме играха с човек по-малко заради червен картон на Ивайло Чочев, повеждаха на два пъти с по два гола аванс, но не успяха да го задържат. Друг важен акцент от срещата е, че Мартин Камбуров вече е само на два гола от рекорда на Петър Жеков за най-много голове във футболния ни елит.

В първия половин час нямаше кой знае какви опасности и пред двете врати. 10-ина минути преди почивката ВАР се намеси на два пъти и все решаващо. Най-напред благодарение на дълго гледане на монитора съдията Георги Давидов даде дузпа за гостите, от която Ивайло Чочев откри резултата в 36-ата минута. Тя беше отсъдена заради фаул на Александър Цветков срещу Денислав Александров.

В шестата минута на добавеното време пак с ВАР съдията изгони голмайстора на "армейците" Чочев, който удари в лицето Александър Цветков.

В 56-ата минута гостите стигнаха до втори гол, отново от дузпа. тя беше отсъдена заради фаул на Мартин Камбуров срещу Симеон Петров. Георги Русев не остави шанс на опитния Перниш на вратата на домакините.

Но само секунди по-късно домакините се върнаха в мача, след като Мартин Камбуров вкара от 2 метра. Джунейт Али проби по дясното крило и центрира, а топката попадна в Алиун Фал, който я отклони за Камбуров в малкото наказателно поле. Така 40-годишният пловдивчанин вече има 251 гола в кариерата си.

Головата фиеста продължи и в рамките на 5 минути паднаха още два гола. Най-напред Георги Русев наказа пълничкия вратар на домакините Перниш, който излезе и опита да прати топката с глава в предни позиции. Русев обаче от 45 метра прецизно я прати над главата му и тя спря в мрежата. В 73-ата минута обаче Конте намали на 2:3, след като Мартин Камбуров не прояви егоизъм, а му подаде на празна врата почти. При атаката на домакините обаче останаха сериозни съмнения за засада, въпреки че ситуацията беше разгледана от ВАР.

В 78-ата минута националният вратар Наумов трябваше да се намесна и спаси удар на Конте, който беше много силен, а в допълнение облиза гредата. Пет минути по-късно Конте центрира от ляво, Кукула свали с глава и от 3 метра Алиун Фал изравни за 3:3.

Така Берое вече има 39 точки на шестата позиция в класирането, докато ЦСКА 1948 е пети с точка повече.