ПСЖ безпроблемно победи като гост четвъртодивизионния Ван за Купата на Франция с 4:0, но вечерта остава паметна в кариерата на един от новите феномени на световния футбол.

Килиан Мбапе заби хеттрик през второто полувреме и записа важни постижения във визитката си - а тя, само на 23 години, вече е толкова богата, че някои играчи с 2 десетилетия в играта могат да завидят.

Мбапе вкара гол №200 (втория за него в двубоя) изобщо в професионалния футбол.

Вижте попаденията му в паметния за аса мач ТУК

Той има 27 попадения за първия му клуб Монако и 24 за националния тим на Франция. Следващият точен удар за 4:0 бе 201-ви общо и номер 150 с екипа на ПСЖ във всички турнири. И това - във 196 мача!

Звездата на парижани има 120 шампионатни попадения в Лига 1, 25 в Шампионската лига, 26 за Купите във Франция, 3 в други надпревари и споменатите 27 за родината.

На 20 декември Килиан навърши 23, играе професионално вече почти 7 сезона. Той е световен шампион с Франция, стигна финал в Шампионската лига с ПСЖ, спечели всички възможни трофеи с този отбор в родината и неизбежно предстои следващата крачка.

Бъдещето му не е ясно, договорът му изтича на 30 юни и не е подновен. От 1 януари нападателят реално е свободен да преговаря за свободен трансфер през лятото, като спекулациите сочат най-вече към Реал Мадрид.

А ПСЖ е на осминафинал в турнира за Купата, който спечели шест пъти в последните 7 години.